Методичні рекомендації щодо проведення
Єдиного уроку німецької мови в школах Донецької області
Єдиний урок німецької мови присвячено Дню німецької єдності ‒ державному святу Німеччини, що відзначаться щорічно на честь 3 жовтня 1990 року, коли відбулася знаменна історична подія: країна, яка 40 років була розділена на дві держави ‒ ФРН і НДР, нарешті об‘єдналася.
Загальна тема Єдиного уроку ‒ «Подорожуємо Німеччиною». Урок може бути проведений у класах, де вивчається німецька мова як перша або друга іноземна. Учитель може самостійно вибрати для свого уроку будь-яку підтему, ураховуючи вікові особливості та рівень мовної підготовки класу. У школах, де німецька мова не вивчається, за бажанням учителя може бути проведено виховну годину або позакласний захід на запропоновану тему.
Мета Єдиного уроку: розширити знання учнів про країну, мову якої вони вивчають.
Завдання Єдиного уроку:
‒ виховувати інтерес до країни, мова якої вивчається;
‒ розширювати кругозір учнів, прилучати до культури країни, мова якої вивчається;
‒ посилити мотивацію учнів до вивчення німецької мови і культури як перспективи в їхньому майбутньому професійному розвитку і культурній освіті;
‒ формувати усвідомлення необхідності взаєморозуміння та дружби, а також співпраці між країнами Україна та Німеччина в політичній, економічній та культурно-освітній сфері.
Матеріали, рекомендовані для використання вчителями, будуть розміщені на сайті відділу гуманітарної освіти в розділі «Єдиний урок німецької мови» (Режим доступу: http://viddilgum.wixsite.com/viddilgum/yedinij-urok-nimeckoyi-movi).
На уроці можуть бути використані різні форми роботи: віртуальна подорож, гра, вікторина, турнір знавців, конкурс, брейн-ринг, дискусія, міні-проект. Навчальним закладам, які мають партнерські зв‘язки з німецькими школами, доречно домовитись зі своїми друзями та провести скайп-конференцію. У старших класах Єдиний урок може буту проведено як інтегрований: німецька мова – історія, німецька мова – географія.
Матеріали
до Єдиного уроку німецької мови, рекомендовані для використання
(див. на сайті ВГО за посиланням: http://viddilgum.wixsite.com/viddilgum/yedinij-urok-nimeckoyi-movi )
1 Презентації:
-
Німеччина;
-
Deutschland;
-
«Подорож Німеччиною»;
-
Eine Reise nach Deutschland.
2. Відео:
2.1 «Берлін»;
2.2 «Дрезден»;
2.3 «Веймар»;
2.4 «Кельн».
3. Матеріали Гете- Iнституту в Україні:
3.1 10 причин вчити німецьку мову [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/wdl.html
3.2 Відеосерії «Warum Deutsch? / Чому німецька?». Відеощоденник: «Вчити німецьку легко!» [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/wdl/vid.html
3.3 Популяризація німецької мови [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/wdl/wfd.html
3.4 Наша активність для німецької мови [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/eng.html
4. Iнтернет-ресурси
http://www.dw-world.de/dw/0,2142,2164,00.html
http://www.tatsachen-ueber-deutschland.de
http://tut-cikavo.com/krajini/283-tsikavi-fakti-pro-nimechchinu
Рекомендації підготувала
Серебрякова Н.О.,
координатор Асоціації
Українських германістів